Menu
Your Cart

HakkımızdaŞehir yaşantımızın önemli bir bölümünü oluşturan ulaşım ve toplu taşımada Tokat Belediyesi 3 Nolu özel şehir içi ulaşım otobüsleri ilk gün ki heyecan ve son teknoloji ile Tokat'a hizmet vermeye devam etmektedir.

Özel Halk Otobüsleri olarak, toplu taşımacılık hizmetinde nitelikli uygulamaları ile daima kamu hizmeti yapmanın bilinciyle özel sektör ruhunun da birleştirilmesiyle kaliteli bir kuruluş olmaktadır.

Kooperatifimiz S.S.3 Nolu sanayi minibüsleri motorlu taşıyıcılar kooperatifi adı altında 1980 yılında şehir içi yolcu taşımacığı yapmak üzere kurulup 23 araçla hizmete başlamıştır.

O günün şartlarına göre BMC-TM25,FORD-THAMES,RENEULT-DEUTZ MAGİRUS gibi değişik cins ve marka araçlarla hizmet verilmiştir.

Daha sonraki yıllarda 14+1 panzer tipi magiruslere dönüşüm yapılmış ve bu tip araçlarla çalışmalar sürdürülmüştür.

1990'lı yıllarda beyaz minibüsler ve Yazıcıoğlu halk otobüsleri ile aynı güzergahlarda çalışmaya başlanışmış ve yapılan çalışmalarla 23 olan araç sayımız beyaz minibüslerin bünyeye katılmasıyla 31 olan sayımızı, 50'ye çıkartarak 2000'li yıllara girilmiştir.

Şehir içi toplu taşımada kalitenin artması, seviyenin yükseltilmesi, konforlu ulaşımın sağlanması ve hizmetin en iyi şekilde yapılabilmesini kendine ilke edinen kooperatifimiz 2003 yılında büyük iki atılım gerçekleştirmiştir.

İlk olarak 2003 yılında hizmet veren 14 nolu şehir içi mavi karşıyaka özel halk otobüslerini bünyesine katarak,50 olan araç sayımız 65'e çıkmıştır. İkinci büyük atılım ise; diğer illerde olmayan ve 81 ilde ilk olan havuz sistemi gerçekleştirmiştir.Bununla hem yolcu güvenliğini, hem konforlu seyahati sağlamış ve trafikte kargaşayı önlemiştir.

Yine 2003 yılında büyük bir kooperatif olmanın, kurumsallaşmanın,bütünleşmenin ve birlik beraberliğin vermiş olduğu güçle kooperatifimize bir arsa kazandırılmış, bu arsa üzerine merkez hareket koordinasyonu binamızı, araç park , yıkama-yağlama ve lastik bakım evimizi, üye dinlenme ve toplantı odamızı,lokanta, berber hane ve şöför dinlenme salonumuzu inşa ederek merkez durağımız oluşturulmuş ve hizmete açılmıştır.

Ayrıca şehir nüfusunun artışı, hizmette kalitenin artırılması da düşünülerek bünyemizde 14+1 magirus marka şeklinde bulunan minibüsler küçük otobüs şeklinde değiştirilmesi sürecine geçilmiş ve bu süreç tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

2005 yılında 81 il arasında ilk 3 arasında yer alan ELEKTRONİK AKILLI KART sisteminin ToKART adı altında çalışmaları başlatılmış ve büyük bir öz veri ile 2006 yılı Kasım ayında hizmete sokulmuştur.

2009 yılında ise 65 olan araç sayımız nüfus artışına bakılmaksızın hızlı bir şekilde 90'a çıkarılmıştır.

2009 yılında Tokat'a daha iyi hizmet vermek amacı ile araçlarımızın iç kısmında 2 ve yol kamerası olmak üzere 3 adet kamera sistemi bulunmaktadır. Ayrıca araçlara aynı yıl koydurulan Uydu takip sistemi ile araçların 24 saat takip edilmesi sağlanmıştır. Bu iki hizmeti de "Tokat Halkına Daha İyi Hizmet" vermek anlayışımız ile hayata geçirilmiştir.

S.S.3 Nolu Tokat şehir içi halk Minibüsleri K. Otobüs ve Otobüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifimiz 90 aracı ile "TOKAT HALKI HİZMETİN EN GÜZELİNE LAYIK"

Bu amaçla verdiğimiz hizmetlerde müşteri memnuniyetini ön planda tutmak

• Faaliyetlerimiz esnasında yolcularımızın ve çalışanların güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak daima yolcularımızı gideceği yere zamanında ulaştırmaktır.

• Yöneticileri, üyeleriyle birlikte daima yenilikçi, dinamik bir ekip ruhuyla yolcu taşımacılık hizmetinde sürekli yenilenen araç parkıyla daime müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktır.

• Kanun ve kurarlara saygılı olmak, müşteri şikayetlerini değerlendirip en aza indirmek.

• Sürekli gelişen ve değişen çağa ayak uydurarak elektronik imkanları değerlendirmek ve acık olmaktır.